רוטרי "עמיתים" נהריה
חזרה לעמוד קודם
  ברכה לנשות המועדון   בביקור הנגיד 2.11.11  יסמין בורנשטיין
   
 

ברכה לחברותי במועדון

 

זו ברכה לחברות שבקרבנו, חברותי. במושג חברות טמון עולם ומלואו.
גברים: כשאתם רואים אותנו "מקשקשות", "מפטפטות" וסתם מדברות: תנו לנו. תעודדו אותנו, אל תפריעו לנו. אנו עוברות באותו רגע ריפוי: זה תורם לבריאותנו. אנחנו באותו זמן מייצרות סרוטונין שהוא נוירוטרנסמיטר התורם לרווחה הנפשית שלנו. אנו זקוקות לזמן איכות הזה: אנו חולקות רגשות, תחושות, שמחות וגם בעיות.
כך אני מאחלת לכולנו שנמשיך לטפח את הרעות גם ללא נוכחות הגברים.
ועוד:
כמה איחולים לנו המין היפה ולא המין החלש כפי שיש כאלה המכנים אותנו:
אני מאחלת לנו שנגיע לשוויון או כמה שקרוב לזה, לעולם טוב יותר עבורנו: לא עוד סחר בנשים, אלימות כלפי נשים, זנות, ניצול ועוד בעיות אחרות. עולם טוב יותר כן. וגם ארץ ישראל שוויונית יותר עבורנו הנשים:
שוויון הזדמנויות בתעסוקה: היום 12% מהמכ"ליות המובילות במשק הן משלנו הנשים: אני מאחלת לנו שנהייה לפחות 51% כי זה השיעור שלנו באוכלוסייה.
שתהייה לנו נציגות של לפחות 60 חברות כנסת, ולא רק 21, לא רק שלוש שרות בממשלה, אלא מחצית .
אני מאחלת לעצמנו שנשתכר לפחות כמו הגברים ולא רק בממוצע, 66% מהשכר שלכם הגברים, היות ואנו ראויות לכך: אנו עובדות קשה יותר גם במשרה בבית ואנו גם משכילות יותר: 56% מהסטודנטיות לתואר ראשון הן משלנו ו58% מהסטודנטיות לתואר שני.

כפי שנאמר: מאחורי כל גבר מצליח עומדת אישה . יתכן גם שמאחורי כל אישה מצליחה עומד גבר. אבל מאחורי אישה שאינה מצליחה בואו אנחנו החברות נעמוד מאחורי עצמנו ונעזר לעצמנו להצליח.
חברות טובות זה לא סתם מושג, זו קבוצת תמיכה והעצמה עם כוח רב. בואו נמשיך לטפח את הרעות בקרבנו.

 

כתבה: ר' יסמין בורנשטיין, רוטרי "עמיתים", נהריה
נובמבר 2011

כל הזכויות שמורות לרוטרי "עמיתים" נהריה

הפעל נגישות

בניית אתרים