רוטרי "עמיתים" נהריה
חזרה לעמוד קודם
   

נשיאת מועדון נהריה עמיתים - אסתי רייכלסון                                         6/10/10            

עוזר הנגיד לאשכול חוף - נ"ל ראובן פולק

 

ביקור הנגיד במועדון נהריה עמיתים  ב- 6/10/10

 

ביקור הנגיד במועדון רוטרי נהריה עמיתים התחיל בלשכתו של ראש עיריית נהריה  מר ג'קי סבג - את הביקור המתוכנן בקפידה ליוו נשיאת המועדון אסתי רייכלסון, נ"ל שאול שאשא ורעייתו דפנה,  וחברי הנהלה נוספים מהמועדון. בביקור השתתפה מזכיר האזור נ"ל מלי לוי.

הביקור בלשכתו של ראש עיריית נהריה מר ג'קי סבג  הצביע על  הערכתו הרבה של ראש העירייה למועדון רוטרי נהריה עמיתים, קשר הראוי להוקרה והמצביע על הקשר הטוב החזק  בין ראש העירייה וחברי המועדון וזאת בזכות העשייה רבת השנים המשותפת למען הזולת והקהילה בעיר.

בקרנו במוקד העירוני אליו ישולבו חברי המועדון בתורנויות  שוטפות במסגרת תוכנית "עיר ללא אלימות" וזאת לאחר מעבר קורס ודרישות הסיווג הנוגעות לצנעת הפרט בשל החשיפה למצלמות המוקד הפזורות בעיר.  

חלפנו על פני כיכר הרוטרי -כיכר מטופחת ואסטטית.

ביקרנו במרכז הקליטה "תפוז" המופעל ע"י הסוכנות היהודית והקולט עולים מאתיופיה מבני הפלשמורה.  התקבלנו ע"י מנהלת המרכז הגברת חווה מימון אשר דברה בשבח פעילות חברי מועדון רוטרי  נהריה עמיתים במרכז הקליטה והיותם גוף המתנדבים הגדול והמשמעותי שמסייע במקום. התקבלנו בריקוד מקסים של 5 בנות הלהקה המבוססת על נערות אתיופיות בנות משפחות השוהות במרכז הקליטה. עצם שילוב  הנערות/ילדות בריקוד מהווה בסיס טוב להשתלבותן בחברה ומתן עיסוק איכותי והולם לנערות הצעירות. השתתפות הנערות בחוג לריקוד מתבצעת בזכות תרומה מיוחדת לטובת פעילות מבורכת זו.

שמחתי לשמוע על השתלבות חברי המועדון במרכז הקליטה בפעילות בחגי ישראל, בשעת סיפור, העברת חוג לבישול ופעילויות רבות נוספות המחזקות את מרכז הקליטה ומעצימות את העולים החדשים שזה מכבר הגיעו לנהריה.

ישיבת ההנהלה התקיימה בביתה של נשיאת המועדון - כאן המקום להודות לאסתי ובן זוגה צביקה על האירוח הלבבי. במהלך הישיבה סקרו חברי ההנהלה את פעילויות המועדון.

ניתן דגש מרכזי  למשחקיה לילדים עם צרכים מיוחדים המופעלת ע"י חברי המועדון כתמיכה מיוחדת להעצמת הורים.  נ"ל יפה אורי נתנה סקירה על הקשר המיוחד והפעילות המיוחדת עם ההורים והילדים המיוחדים המאושרים מעצם קיום המשחקייה ומחכים בכליון עיניים ליום המפגש בו יוכלו לשחק עם חבריהם . שתי האמהות אשר הגיעו לישיבה וסיפרו על משמעות הקשר עם חברי הרוטרי ומשמעות המשחקייה המהווה בסיס ואמצעי יוצא דופן לחיזוק  הקשר בין ההורים הנותן קרן אור בחייהם הלא פשוטים. דברי האימהות ריגשו והוכיחו את עוצמת הנתינה של חברי המועדון המיוחד והאיכותי .

המועדון ונ"ל יפה אורי זכו בפרס ראשון אזורי בהפעלת המשחקייה. ברכות חמות למועדון על הזכייה  בזכות עבודה  התנדבותית הנוגעת ללב ולנשמה.

חברי ההנהלה סקרו את הפעילויות הרבות והמגוונות של המועדון:-

פעילות המועדון במסגרת ההתיישבות בגליל הכוללת הרצאות וביקורים בישובי הגליל.

סוף שבוע משותף לכל חברי המועדון בדרך הבשמים.

יציאה משותפת לחו"ל לקמבודיה.

עידוד המקצוענות וההתנדבות.

איתור בנק המקצועות בין חברי המועדון ע"מ לנצל את המשאב היקר שיש בידי החברים , משאב ייחודיי בגיוס העוצמה המקצועית של חברי המועדון לצורך מציאת מגזרים ומקצועות בקהילה להם ניתן לתרום מהידע והסיוע של חברי המועדון כל אחד בתחומו

סיוע "במרשל" לכ- 25-30 אנשים עיוורים/כבדי ראייה מבוגרים , בהקראת סיפורים, פרשת השבוע  וחדשות לעיוורים  ע"י חברי המועדון ובראשם חבר המועדון גלעדי עמוס חברי המועדון פועלים על מנת לפתוח לפי בקשתם  פעם נוספת את המקום אחה"צ.

פעילות עם הורי הילדים - פעם בשנה  עורכים להורים לילדים עם הצרכים המיוחדים ערב חוויתי  בידורי לשחרור המתח המצטבר של ההורים.

תחרות הנואם הצעיר-  יבחנו להשתתף בתחרות המתקיימת השנה.

פרויקט חיילים בודדים/אמיצים - המועדון משתלב ביחד עם מירי לוי חברת המועדון בפרויקט הארצי. המועדון רוצה לגייס סכום גבוה לתרומות לחיילים הבודדים.

 

ישיבת המועדון התקיימה ברוב פאר והדר במלון "פרנק" בעיר. החברות האמיצה בין החברים, באה לידי ביטוי  החל מהכניסה לאולם בו התכנסו חברי המועדון סביב שולחנות לארוחת ערב חגיגית.  חוויתי ביקור נגיד מושקע,  מאורגן לפרטים, מיוחד ויוצא דופן בשל עוצמת הרעות והחברות אשר הייתה מורגשת בעצם התכנים אשר הוגשו ע"י חברי המועדון. החל מפסוק השבוע, הברכה הבינלאומית, ברכות היום הולדת המיוחדות , חידודי שפת האידיש,  הצגת האתר המפואר של המועדון וגולת הכותרת בהופעת  השירה המדהימה של חברות המועדון ולאחר מכן מקהלת חברי המועדון שהייתה מדהימה ונפלאה .

התרשמתי עמוקות מעוצמת הרעות ומעוצמת הנתינה אשר באה לידי ביטוי באמצעות הרעות המיוחדת , באווירה הנהדרת במועדון הזוגות. אני נפעם מהפעילות הקהילתית העשירה והמגוונת. מאסתי נשיאת  המועדון הפועלת בחן ובנעימות בהובלת  ובהנהגת המועדון בשנת הרוטרי 2010-2011 . מועדון נהריה עמיתים מהווה את אחד מהמועדונים הטובים באזור.

 

אני מאחל למועדון הצלחה בהגשמת כל היעדים שהציב לעצמו.  אין לי אלא לברך את המועדון על היותו מיוחד איכותי ועומד בכל הקריטריונים של רוטרי.

 

                                      בברכת

                                                     "קשר לקהילות -     גשר ליבשות"

 

                                                                                 מוטי  בר-דגן -  נגיד האזור

 

כל הזכויות שמורות לרוטרי "עמיתים" נהריה

הפעל נגישות

בניית אתרים