רוטרי "עמיתים" נהריה
חזרה לעמוד קודם

פסוקו של שבוע - טקס חילופי נשיאים 1 ביולי 2009

פרשת בלק


ראשית אני רוצה לומר לכם "וידוי-אישי".
לפני כחודשיים כשהתחילו התיכנונים על טקס החלפת נשיאים במועדון דובר על כך שזה ידחה ל- 8 ביולי כיוון שתוכנן לבצע את טקס חילופי נגידים ב-1 לחודש ושיש חובה שמירב עמיתי המועדון ישתתפו בטקס חילופי נגידים. שמחתי מאד ואפילו חשבתי שאציע את עצמי ל"פסוקו של שבוע" ואולי אף להנחות את הערב. ולמה???
כיון שבדקתי בלוח השנה העברי וגיליתי שבעוד שבוע אנו עומדים לקרוא בתורה בפרשת " פנחס" שהיא הפרשה השמינית של ספר במדבר.ומה מתאים יותר מאשר לספר על הפרשה השמינית לנשיאה השמינית ביום ה-8 לחודש.
ומה עוד שבפרשת " פנחס" יש פסקאות שונות שמתיחסות לכל אירועי החגים שבעם ישראל, כולל לאירוע הנוכחי : וכך נאמר :"ובחודש השביעי באחד לחודש מקרא קודש יהיה לכם כל מלאכת עבודה לא תעשו - טקס חילופי נשיאים יהיה לכם ועשיתם עולה ריח ניחוח לה' פר בן בקר , פרגיות ,סלטים וסולת בלולה בשמן".
ואז לפני כחודש הועבר הטקס ל -1 לחודש וכל החישובים שלי ירדו לטמיון.
ואז כלפני שבוע פנתה אלי שרה ובקשה שאכתב משה לפסוקו של שבוע לטקס חילופי הנשיאים. עניתי מידית וכמעט אמרתי לה תדחי את הטקס בשבוע .
אני יודע מה אתם חושבים .הוא יכול היה לספר לנו שזה פרשת פנחס מי היה .שם לב היינו קונים זאת.
אבל לא אני שאעשה לכם זאת אז נעבור לפרשת בלק. שבה בין היתר נאמר:" לא איש אל ויכזב ובן אדם ויתנחם ההוא אמר ולא יעשה ודבר ולא יקימנה".

כל הזכויות שמורות לרוטרי "עמיתים" נהריה

הפעל נגישות

בניית אתרים