רוטרי "עמיתים" נהריה
חזרה לעמוד קודם

מה הקשר?      כתבה סיבלה צוויביל  18.1.07

 

 

 כתבה א/16 - [IMG] 

  

בתמונה אחד אנו רואים את יפו ( IOPPE ). תחריט זה כניראה מהמאה ה19 , הופיע בעיתון או ספר צרפתי שמסביר לתרמילנים דעז מה הם המאפיינים של יפו ( JAFFA , JOPPE ) ואיך להגיע משם לירושלים.

 

כתבה ב/16 - [IMG] 

 

התמונה השניה היא תחריט על מתכת (פלדה) של WALTHER על פי תמונה של TICIANO ,מודפס בדרסדן ב1860 (LEHPZIG ). התמונה מתארת את דנה וגשם הזהב.

 

מה הקשר?

בשביל זה אנחנו צריכים תמונה שלישית. אנדרומדה קשורה לסלע . ציור של J.P.Dore .

 

 כתבה ג/16 - [IMG]

 

הסיפור:

באתיופיה היה מלך CEPHEUS ומלכה CASSIOPEIA . המלכה אמרה שהיא יותר יפה מהנראידות וזה הכעיס את POSEIDON , אל המים. פוסאידון שלך שיטפון ומפלצת לאתיופיה שגרם נזק גדול בתוצרת האדמה, רכוש וחיי אדם.

בהמלצת האוראקל, הביאו את בת המלכים ANDROMEDA ( תרגום השם הוא "חושבת על אדם") לספת הים וקשרו אתה בסלע, ביפו, כדי שהמפלצת תוכל אותה, תירגע ויפסיקו את כל האסונות באתיופיה.

אנחנו נעזוב את אנדרומדה קשורה בסלע ביפו, ונתחיל בסיפור מקביל: זה שדנה נהנית מה"גשם" הזהוב מהשמים.

דנה הייתה בת של ACRISIUS מלך ARGOS בלסיו. אורקל אמר למלך שהבן של דנה תארוג אותו. המלך, כדי למנוע את קיום הנבואה, סגר את דנה במגדל איפה היא לא תוכל להיפגש עם גברים. אבל ZEUS נכנס דרך התקרה (גשם הזהב) והיא הרתה (בגלל זה החצי חיוך שבפניה ). נלד PERSEUS . אקריזיוס טפס " קריזה" ושם את בתו ונכדו בקופסה וזרק לים . הם לא מתו, הגיעו לאי סריפוס איפה פרסאוס גדל. פרסאוס ארג את מלך POLYDECTES כשהוא ניסה לאנוס את אמו, והיה צריך לנסוע לארגוס. אבל במקום זה, מפני שהיה צעיר עם נפש של תרמילאי וחובב ספורט, נסע לאולימפיאדה בלאריסה. המלך אקריזיוס היה שם. במקרה עצוב, לא בכוונה, פרסאוס דקר את אקריזיוס ומלא את הנבואה. אבל התבייש ממעשו ולא רצה להיות מלך ארגוס. הוא הלך להיות מלך TIRYNS

 

פרסאוס ארג את המדוזה (גם גורגון)ובדרך חזרה ראה את אנדרומדה שהשארנו אותה קשורה בסלע ביפו. ארג את המפלצת, שחרר את אנדרומדה והתחתן איתה (החתן למי שהיא היתה מובטחת הפך לפסל אבן כשראה את ראש המדוזה).

פרסאוס לקח את אמדרומדה לטירינס מלכותו, וחיו באושר ועושר, והתברכו בהרבה ילדים. אחד מהילדים שלהם PERSES , הוא אבי אבות של הפרסים.

 

עכשיו שאנו מכירים את הסיפור הזה, לא פלא שאחמדינאדג'ס לא רוצה אותנו פה.

אולי אפילו יגיד שיפו שייך לסבתא שלו, ושהיא עברה פה עינוים.

כל הזכויות שמורות לרוטרי "עמיתים" נהריה

הפעל נגישות

בניית אתרים