רוטרי "עמיתים" נהריה
חזרה לעמוד קודם

מכתב מהנגיד רן לין

   

רן לין

נגיד האזור 2490 2006/07

 

רעי וידידי בתנועת הרוטרי


חודש אוקטובר עומד להסתיים - ואנחנו בעיצומה של שנה שהתחילה בקול ענות מלחמה - ונמשכת עתה במלוא עוזה כשנה רוטריונית רגילה

חודשי הרוטרי העולמי מתחלקים - חודש חודש ונושא שאותו התנועה כולה בכל 540 איזוריה מקדמת.

החודש הוא חודש אפיק המקצוע - ואכן - בחדרה מתקיים כינוס שבמרכזו הדיון שמעלה אפיק המקצוע בפני חבריו. שנים אנחנו תוהים בינינו לבין עצמנו איזה מין תנועה היינו רוצים לראות אצלנו. האם תנועה חברתית של אנשים טובים שעיסוקיהם אינם חשובים אבל חשובה תרומתם לקהילה? האם תנועה של אנשי עסקים שמקדישים את זמנם גם לפעילות קהילתית? האם זוהי תנועה שמקדמת עסקים בין חבריה? האם זה אחת המטרות העיקריות של התנועה?

מן הסתם האמת נמצאת בין כל אלה. תנועת הרוטרי הבינלאומי אכן הוקמה על ידי פאול האריס במנוף ליצירת קשרים עסקיים בין חבריה. זו גם הייתה אחת הסיבות לכך, מן הסתם, שהתנועה בחרה במודע בחירת חברים על פי סיווג מקצועי, והגבלת מספר חברים במועדון על פי סיווג זה. עם השנים חבריה התבגרו ועזבו את עיסוקם אבל לא עזבו את פעילותם הקהילתית המבורכת. הדבר לא מנע מהם מלהיות חברים בתנועה. חברים וחברות חדשים שתצטרפו לתנועה עשו זאת בעיקר מתוך שאיפה לעזור לקהילה שבתוכם, ולא תמיד חשבו על היתרון העסקי שנמצא בעצם היותם חברי רוטרי. את חלקם יתרון זה גם לא כל כך עניין -הם מראש לא נכנסו לתנועה בהיבט העסקי אלא בהיבט החברתי. אך האם הדבר הזה יצר פערי ציפיות בקרב החברים עצמם? האם עובדה זאת יוצרת שוני מהותי בין מועדונים שעדיין נשענים על קבלת חברים על פי בסיס עסקי וסיווג לבין מועדונים שעיקרם העיסוק החברתי? והאם הבדלים כאלה חשובים בכלל? או שזה טבע הדברים ויהיו מועדונים כאלה ויהיו מועדונים אחרים.

כמעט באותו עניין חשבנו לכן שיש למנף שני עניינים - את מדריך האיזור - שבו יהיו הן שמותם של חברי התנועה על מועדוניהם וסיווגם ברוטרי - והן ספרון שיצורף לחוברת זו ויפרסם את חברי התנועה שירצו לפרסם את מקצועם בקרב חברי התנועה. אני מניח שכולכם מבינים חשיבותו של ספר שכזה בקרב פרסומאים בעלי עניין.אנחנו מצדנו נשתדל לעניין אנשים רבים מקהילת העסקים במדינה.

אני מאחל לכולנו המשך השתתפות מהנה בתנועה,

 

רני לין,   נגיד האזור

  

רוטרי ישראל אזור 2490 כתובת בליטנטל 48 חיפה 34791

טל: 04-8258863 בית או 050-5233101 נייד

ROTARY ISRAEL - DISTRICT 2490

כל הזכויות שמורות לרוטרי "עמיתים" נהריה

הפעל נגישות

בניית אתרים